Spieniacz do mleka – idealne urządzenie dla każdego smakosza kawy

idealny spieniacz do mlekaSpieniacz do mleka powinien znaleźć się wyposażeniu kuchni każdego wielbiciela kawy. Jest nie tylko bardzo poręczne i funkcjonalne urządzenie, ale zapewnia również fantastyczny smak i delikatną konsystencję napoju kawowego.

Spieniacz do mleka – idealny sprzęt dla każdego kawosza

Każdy prawdziwy miłośnik kawy uwielbia jej delikatny smak i niepowtarzalny aromat. Jednak, aby taką wspaniałą kawę przygotować, należy uzbroić się w odpowiedni sprzęt. Aby przyrządzić pyszne, aromatyczne cappuccino należy zakupić spieniacz do mleka, który idealnie, delikatnie uniesie cały napój nadając mu lekkości i niesamowitego smaku. Wiadomo, że w domu nie jesteśmy w stanie przygotować takiego cappuccino i tak fantastycznie spienić mleko jak w kawiarni, jednak dzięki małemu urządzeniu na baterie można poczuć choćby namiastkę włoskiego cappuccino. Spieniacz można zakupić w większości sklepów ze sprzętem AGD – zarówno tych stacjonarnych, jak i tych internetowych. Jest to bardzo małe i niezwykle poręczne urządzenie, które zagwarantuje nam doskonały smak kawy.

W jaki sposób należy odpowiednio spienić mleko?

Przed przystąpienie do spieniania należy podgrzać mleko do temperatury ok. 65 stopni Celsjusza. Najlepiej umieścić je w dość wysokim garnku, aby nie chlapać za bardzo za boki. Następnie spieniacz umieszczamy w garnku i rozpoczynamy spienianie. Powinno się energicznie poruszać końcówką w górę i w dół przez ok. 1-2 minut. Następnie tak przygotowane mleko należy wlać do dość dużej i pękatej filiżanki, w której już mamy przygotowane espresso. Mleko wlewamy do espresso i możemy na wierzchu kawę posypać odrobiną kakao lub startą czekoladą. W sklepach oczywiście można zakupić urządzenia, które świetnie spienią mleko bez konieczności użycia siły fizycznej. Ponadto coraz więcej ekspresów do kawy ma wbudowaną funkcję spieniania mleka.